Predikce ceny bitcoinů (BTC) pro rok 2021: Stal se bitcoin právě teď tím nejlepším bezpečným útočištěm?

Bitcoin – shrnutí předpovědi

Předpověď bitcoinů: H1 2021

Cena: 70 000–80 000 $

Cenové faktory: sentiment na trhu, Elon Musk / Tesla, COVID-19

Předpověď bitcoinu: 1 rok

Cena: 100 000–120 000 $

Ovladače cen: stav bezpečného přístavu, Post COVID-19, havajské centrální banky

Předpověď bitcoinu: 3 roky

Cena: 150 000–200 000 $

Cenové faktory: pozitivní sentiment rizika, stav bezpečného přístavu, vývoj bitcoinů, globální ekonomika

 

Nárůst kryptoměn byl silný po většinu února, ale nyní se zastavil, po velkém ústupu během posledního únorového týdne. Na tento trh vstupují další velká jména, protože Elon Musk prošel procházkou v polovině února, poté, co hovořil o týden dříve a poslal Bitcoin nad 50 000 USD a dosáhl 58 300 USD. Elon Musk který položil #Bitcoin ve zprávě v Redditu a první nárůst po lednovém odvolání přišel brzy poté. Bitcoin udělal obrat v posledním lednovém týdnu poté, co po většinu minulého měsíce ustupoval níže. Vypadlo to z maxima, ale obrátilo se opět pod 30 000 $, kde se zdá, že vytvořilo podpůrnou zónu nad úrovní 29 000 $. Cena se poté prudce zvýšila a vyšplhala se na 38 000 $, jak se rozběhl poslední lednový týden. Zpráva Elona Muska byla jedním z důvodů skoku 9 000 $ za dva dny.

Po prudkém nárůstu v prvním lednovém týdnu byly následující týdny pro bitcoiny medvědí a ustoupily z výše 40 000 $. Neúprosná býčí hybnost v kryptách však bitcoiny opět stáhla výš, spolu s komentářem Elona Muska k Redditu. Toto pondělí, druhý únorový týden společnost Musk’s Tesla koupila masivní Bitcoin v hodnotě 1,5 miliardy $ a očekává, že začne přijímat tuto kryptoměnu jako způsob platby. To bylo podle a SEC podání v této věci Tesla říká, že:

“Navíc očekáváme, že v blízké budoucnosti začneme přijímat bitcoiny jako způsob platby za naše produkty, s výhradou příslušných zákonů a zpočátku v omezené míře, které můžeme nebo nemusíme zlikvidovat po obdržení.”

Dnes se bitcoiny připojily k dalšímu silnému vzestupu, protože kupující tlačili nad maxima na začátku ledna. Právě teď se bitcoiny obchodují kolem 53 000 USD poté, co před chvílí prolomily 50 000 USD a vzestupná dynamika z dlouhodobého hlediska jen zrychluje tempo, a to navzdory nejnovějšímu ústupu z maxim, který poslal cenu pod 50 000 USD. Ten ústup přišel později Muskovy komentáře což naznačuje Bitcoin není zrovna fyzické zlato, který na nějakou dobu poslal cenu o více než 15 000 $, ale je zpět nad 50 000 $. obchodování na $ 550,00 nyní a míření na nová maxima, jak se kryptos po ústupu v únoru odrazí.

Minulý rok přinesl obrovskou změnu na trhu kryptoměn. Kryptoměny se během několika měsíců změnily z rizikových aktiv na bezpečná útočiště a prudce vzrostly jako nikdy předtím, přičemž bitcoiny vedly balíček zdaleka. Podle většiny bitcoinových makléřů se tato kryptoměna v prvním lednovém týdnu 2021 obchodovala kolem 42 000 USD. V naší předchozí dlouhodobé predikci cen bitcoinů v září loňského roku jsme předpovídali, že cena prudce vzroste, jak naznačují náznaky; nyní bitcoin porazil naše předpovědi. Se vším, co se stalo v loňském roce, včetně nejistoty ohledně budoucnosti globální ekonomiky a politiky, všechny měny ohromně vzrostly a kryptoměny začaly přitahovat velkou pozornost, kvůli určité bezpečnosti.

Trh s kryptoměnami prudce vzrostl, zejména v posledních třech měsících roku 2020, a zatím dynamika pokračuje i v roce 2021, což naznačuje další dynamiku růstu. Přestože bitcoiny absolutně vzrostly, několik dalších digitálních mincí dosáhlo rekordních výšek, které mohou odpovídat výkonu bitcoinu, a dokonce existují i ​​určitá krypta, která na přepětí zcela chybí. Bitcoin tedy nadále zůstává lídrem balíčku na trhu kryptoměn a přitahuje velké peníze od hlavních investorů, což z něj udělalo slušný investiční nástroj.  

 

Aktuální BTC / USD Cena: $


Nedávné změny ceny bitcoinů

Doba Změnit ($) Změna %
3 měsíce +34 530 +178%
6 měsíců +41430 +341%
1 rok +44 075 +487%
3 roky +42 700 +465%
5 let +52,665 +9 244%

Takže predikce ceny bitcoinu a technická analýza, které se v této prognóze budeme podrobněji zabývat, ukazují na další vzestupnou dynamiku hlavní kryptoměny, zatímco nedávný vývoj v bitcoinech je z dlouhodobého hlediska také pozitivní. Sentiment na trhu s digitální měnou je v posledních měsících mimořádně pozitivní a pro altcoiny se to zlepšuje, a to se přelévá i do roku 2021, takže na začátku letošního roku vše směřuje k bitcoinům, i když situace se může změnit, jak se to stalo po první „zlaté horečce“, když se zhroutila v roce 2018, ale budeme vás průběžně informovat o živých prognózách forexu a kryptoměny.

Bitcoin, který je považován za nejdůležitější kryptoměnu, zcela splnil svoji reputaci lídra na trhu kryptoměn, kterou získal od početí zakladatele Satoshi Nakamota. Po prudkém nárůstu, který jsme zaznamenali na kryptotrhu na konci roku 2017, kdy bitcoiny téměř dosáhly 20 000 dolarů, cena opět poklesla a obchodovala v rozmezí dvou let, až do posledních tří měsíců roku 2020, kdy došlo k „zlaté horečce“ pro kryptoměny se znovu vrátily a viděli jsme, jak se bitcoiny prudce pohybují blízko 42 000 $.  

Nadcházející události ovlivňující cenu bitcoinu

 

  • Únor 20221 Vládní plány Indie zakazují bitcoiny     
  • Budoucí Tesla přijme bitcoin jako platbu
  • 4. – 5. června 20221    Bitcoin se stěhuje do Miami   

 

 

Živý graf bitcoinů

 

Predikce ceny bitcoinů na příštích 5 let

Sentiment na krypto trhu

Sentiment na trhu s kryptoměnami se v minulých letech stále zapínal a vypínal, což je proměnilo ve vzestupnou tendenci a poté opět medvědí, až do konce roku 2020. Od října loňského roku se však sentiment na trhu stal pro kryptotrh jako celek docela pozitivním a nevykazuje žádné známky návratu. Po prudkém nárůstu, který jsme na tomto trhu zaznamenali na konci roku 2017, po němž následoval obrat na začátku roku 2018, byl sentiment na trhu s kryptoměnami do začátku roku 2020 většinou neutrální. Výsledkem bylo, že větší část kryptoměn obchodovala většinou na stranu do začátku roku 2020. Sentiment se na trhu s kryptoměnami na začátku loňského roku zlepšil a v prvních dvou měsících se začaly stávat býčími, ale propuknutí koronaviru v Evropě na konci února změnilo sentiment původně , posílající altcoiny padající níže až do poloviny března. Tehdy jsme však viděli náhlý zvrat a sentiment na trhu s kryptoměnami se od té doby zlepšuje, jak vidíte v CryptoIndex 100 níže.

Rejstřík CIX 100

Tento krypto index byl spuštěn koncem roku 2018 a zpočátku se pohyboval nahoru a dolů mezi 0,20 a 1 až do konce října 2020, kdy došlo k úniku. Oznámení společnosti Paypal o přijetí kryptoměn jako platebního prostředku na její platformě pomohlo sentimentu v říjnu dále zlepšit, ale průlom nastal v listopadu a v lednu 2020 dosáhl index CIX 100 2,75 bodu. Bitcoin během posledních několika měsíců co nejvíce využil pozitivního sentimentu na trhu s kryptoměnami, zatímco jiné altcoiny, jako jsou Ripple nebo Litecoin, z toho moc neměly. Ethereum směřuje k maximům na 1420 $.

Stal se bitcoin novým zlatem?

Na konci roku 2017 se pozornost finančních trhů a širší veřejnosti poprvé obrátila na trh s kryptoměnou a uznala jej jako samostatný a důležitý trh. Ale vzhledem k tomu, že rok 2020 se pro kryptoměny stane masivně býčí a převládající sentiment bude pokračovat do roku 2021, 2017 už nevypadá tak dramaticky. Možná, že krach, který následoval v roce 2018, po prudkém nárůstu na konci roku 2017, byl dramatický, ale zde ve FXLeaders nepředpokládáme další takový propad na trhu kryptoměn, zvláště pokud jde o bitcoiny. Může dojít k hlubokému zpětnému rázu, řekněme od 40 000 $, kde se obchodovalo 10. ledna, do 20 000 $, což bylo dříve konečným odporem. Neočekáváme však obrat pod 10 000 $.

Důvodem je to, že se stav kryptotrhu zdá se posunul. Digitální měny byly považovány za trh s vysokým rizikem, kde obchodníci investovali v dobách pozitivního sentimentu s rizikem, s ohledem na vysokou volatilitu a velké spready. Obchodníci se nyní obracejí ke kryptoměnám v době, kdy je vysoká nejistota, což z nich dělá bezpečná útočiště – a to ještě více než ty tradiční, jako jsou JPY nebo Gold, zejména proto, že rezignaci v srpnu podal japonský premiér Šinzo Abe. 2020. Nejistota byla v roce 2020 opravdu vysoká, kvůli koronaviru, ekonomickému zhroucení, politice USA atd. Všechno se stalo příliš riskantním na nákup, snad kromě akciových trhů, které těží ze všech stimulačních programů vlád a centrálních bank po celém světě. svět.

Trh s kryptoměnami měl masivně vzestupný rok, absolutně sám o sobě. Vzhledem k tomu, že riziko je pro běžné měny příliš vysoké, se obchodníci a investoři obrátili na kryptotrh, což mu poskytlo status bezpečného útočiště. Býčí trend ve zlatě a stříbře skončil v srpnu 2020, zatímco kryptoměny, zejména bitcoiny, pozitivně vzrostly. To přilákalo významné investory     

Bitcoin, lídr na trhu s kryptoměnami 

Jak jsme vysvětlili výše, trh s digitální měnou se v posledních několika měsících roku 2020 stal extrémně vzestupným a tento trend zatím pokračoval i v prvních týdnech roku 2021. Kryptotrh nakonec dosáhl hranice 1 bilionu dolarů, což se zdálo dlouhá cesta na začátku roku 2020. Dokonce i před několika měsíci, v říjnu 2020, činil celkový tržní strop pro celý kryptotrh pouze kolem 330 miliard dolarů, což byla jen třetina hodnoty o tři měsíce později. Tržní kapitalizace bitcoinů k 10. lednu 2021 je neuvěřitelných 726 miliard dolarů, což představuje lví podíl na celém trhu, přibližně 70%.   

Bitcoin je lídrem na trhu kryptoměn od samého začátku, protože to byla první digitální měna, která začala fungovat. Došlo k mnoha vzestupům a pádům, přičemž nové mince vycházely z pevných forků bitcoinů a skandály atd., Ale bitcoin si udržel svůj status lídra na tomto novém trhu a ve skutečnosti posílil svůj status s nejnovějším nárůstem, zvýšení rozdílu v hodnotě a tržní kapitalizaci ve srovnání s jinými kryptoměnami. Byl to skutečně bitcoin, který zahájil prudký nárůst v roce 2017 a znovu v roce 2020. Jako lídr na trhu kryptoměn láká bitcoin také největší investice.

Bitcoin překonal všechny ostatní trhy

Kromě toho, že bitcoin byl investičním cílem pro obchodníky, kteří rádi investují do rizikových aktiv, ve 4. čtvrtletí roku 2020 přilákal velké fondy od velkých investičních společností a soukromých i veřejných institucionálních investorů, čímž se jeho základy staly ještě pevnějšími. Rally v posledních několika měsících ve skutečnosti podpořili hlavně velcí institucionální investoři, jako je MassMutual, který v prosinci 2020 koupil 100 milionů dolarů bitcoinů, Skybridge Capital, který také v prosinci investoval 182 milionů dolarů, a Guggenheim, který podal žádost o investici až 500 miliard USD nebo až 10% svého makrofondu v hodnotě 5 miliard USD v bitcoinech. To naznačuje, že neuvidíme krach jako ten, který jsme viděli na začátku roku 2018, protože se jedná o velké peníze investované z dlouhodobého hlediska.

Možné nevýhody bitcoinového přepětí

I když byl výkon kryptoměn v roce 2020 skvělý, existují určité faktory, které mohou omezit nebo zpomalit další zisky bitcoinů. Kromě statusu bezpečného útočiště, který bitcoin získal v minulém roce, byla jednou z hlavních příčin nárůstu fakt, že fiatová měna značně proudila. Vlády a centrální banky vrhají hotovost prostřednictvím měnových a fiskálních stimulačních programů a část této hotovosti proudila na kryptotrh. Přestože banky a vlády v roce 2021 neotevřou kohoutek, není pravděpodobné, že by balíčky dále zvyšovaly, jak bylo dosud oznámeno. Mohli by však naznačit, že by tyto programy měly být ukončeny do roku 2022, což bude mít negativní dopad na poptávku po kryptoměnách.

Obtížnost těžby se zvýšila spolu s nárůstem ceny

Dalším faktorem, který může v nadcházejících měsících ovlivnit vzestupnou bitcoinu bitcoinů, je obtížnost těžby. Jak bitcoiny zdražují, tržby z těžby se zvýšily a od srpna se ztrojnásobily. To však do hry přilákalo mnohem více horníků, zejména velkých institucionálních, jako jsou těžební společnosti jako Riot Blockchain (RIOT) a Marathon Patent Group (MARA), které v roce 2020 zadaly podobné předobjednávky na 31 000 a 90 000 strojů Výrobci těžebních strojů nejsou schopni držet krok s poptávkou, což přispělo ke zvýšení obtížnosti těžby. Výše uvedený graf ukazuje, že když bitcoin směřoval k 40 000 $, obtížnost vzrostla na více než 20 bilionů a bude nadále růst, což bude pro bitcoiny zátěž, pokud jde o udržení tempa růstu v dlouhodobém horizontu. Predikce cen bitcoinů pro nadcházející čtvrtletí však zůstává býčí. 

Technická analýza

Úroveň 40 000 $ byla nyní prolomena

Při pohledu na měsíční bitcoinový graf vidíme, že se cena obchodovala ve velmi těsném rozmezí několik let až do začátku roku 2017, kromě skoku koncem roku 2013, který se poměrně rychle ochladil. To ukazuje, že pozornost na digitální měny byla nízká, dokud se nezvýšila v roce 2017. Klouzavé průměry poskytovaly podporu, ale v roce 2017 ztratily kontakt s cenou, ačkoli po obratu v roce 2018 se této úlohy znovu chopilo 50 SMA a zastavilo pokles. Pro bitcoiny bylo stanoveno dno nad 3 000 $ a v roce 2019 jsme zaznamenali odraz na 13 847 $. Odchod však nevydržel a pro příští rok se tento trend opět zvedl medvědí, protože bitcoin mířil k 3 000 $ , po počátečním selhání koronaviru. Klouzavé průměry však zůstaly, i když byly propíchnuty, a začal velký odskok, ačkoli nárůst byl oficiální po zlomení maxima v roce 2017, těsně pod 20 000 $.

10 SMA konečně dohnalo cenu v denním grafu

Živý kurz bitcoinů 

Na týdenním grafu v horní části tohoto článku byla 200 SMA (fialová) nejvyšší podporou pro bitcoiny, i když klouzavé průměry a předchozí úrovně podpory a odolnosti nyní ztratily význam, protože kupující nečekají, až se dostanou, raději obchodovat na čistém sentimentu. Na denním grafu se 20 SMA drželo jako podpora v listopadu 2020, po prvním říjnovém nárůstu a od prosincového prolomení úrovně 20 000 USD se Bitcoin neohlédl zpět a 20 SMA nebylo schopno dohnat. Grafy tedy v lednu zůstávají docela vzestupné a predikce ceny bitcoinů nenaznačuje medvědí obrat, jaký jsme viděli v roce 2018. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map