Je Coinbase bezpečné nakupovat a ukládat kryptoměny?

Kryptoměna už není „měnou zločinců“ a pomalu rozšiřuje své případy použití mimo svět zločinu a temný web. S pokrokem v krypto slávě a velkým množstvím talentů, které se přesunuly do blockchainového a kryptoprůmyslu, kryptoekosystém dospěl a stal se mnohem bezpečnějším. Ale stále existuje jedna věc, že ​​ani ti nejlepší z kryptoměnového průmyslu nebyli schopni najít řešení – burzovní hacky. Pokaždé, když se svět pokusí pochopit výměnný hack za předpokladu, že bude poslední, objeví se další, také větší velikosti a silnějšího systému. Jedním z důvodů, proč si Vitalik Buterin přál, aby centralizované burzy „hořely v pekle“.

Kryptoměny a jejich hacky

Každá výměna je jiná, stejně jako hack. Ale v každém hacku, který proběhl do, jsou zaznamenány určité podobnosti. Vlastnosti, které hacker kryptoměn má, je obvykle směsicí systémových a lidských chyb, které jsou vědomě nebo nevědomky stále nezodpovězeny. Není to tak, že se burzy nepokusily tyto mezery napravit, ale vypadá to, že hackeři jsou vždy chytřejší. Některé z charakteristik společných mezi většinou hackerů jsou-

Obrovské kryptoměnové peněženky

Každý, kdo obchoduje s krypty, ví, že každá burza má horkou peněženku. Hot peněženka (nebo online peněženka) zpracovává transakce na burze, aniž by bylo nutné přesouvat měny tam a zpět mezi offline studenými peněženkami. Horká peněženka je však jednou z hlavních lákadel útoku. Burza může kdykoli mít stovky milionů dolarů v kryptoměnách, které sedí v horké peněžence, což z hackera dělá dobrý bod k útoku a vyrabování celého fondu. Ať už Bittrex, Bithumb, Coinrail nebo Zaif, každý z jejich hackerů viděl v horké peněžence ležet obrovské množství peněz.

MŮŽETE TAKÉ RÁD: 6 nejlepších hardwarových peněženek s více kryptoměnami zkontrolováno

Problémy s infrastrukturou

I když by mohly existovat stovky důvodů, pokud jde o hardware, architekturu a software, které kryptoměnová burza používá, nedávná zpráva ICO Rating, která se zabývala zabezpečením burzy, si všimla čtyř oblastí, kde jsou kryptoměnové burzy zranitelné. Tyto byly –

  • Chyby konzoly
  • Zabezpečení uživatelského účtu
  • Zabezpečení registrátorů a domén
  • Zabezpečení webových protokolů

I když tyto problémy přetrvávají s každou výměnou v určitém okamžiku, vše záviselo na typu zranitelnosti kódu a / nebo na tom, zda o této chybě věděli nějaké škodlivé strany a je výhodné ji zneužít.

Lidská chyba

Důvod, proč mnoho lidí v decentralizovaném světě nenávidí centralizované burzy, protože žádná z decentralizovaných burz není autonomní. I za nejúspěšnějšími výměnami se skrývá specializovaný tým, který pracuje na tom, aby byly živé a bez chyb. Z větší části to funguje dobře. Lidé jsou však nedokonalí, a proto mají důvěru. Chyby způsobené lidmi jsou porušení důvěry, phishingové útoky nebo neznámé opomenutí bezpečnostním týmem, vše může skončit nepořádkem a ztrátou finančních prostředků

Vzestup Coinbase jako bezpečného přístavu

Coinbase je nejpopulárnější burza kryptoasetů ve Spojených státech. Společnost funguje od roku 2011 a umožňuje uživatelům nakupovat, prodávat a ukládat kryptoměny, jako jsou bitcoiny a ethereum. Burza byla založena bývalým inženýrem Airbnb Brianem Armstrongem a byla nejprve financována Y Combinatorem. V roce 2012 do společnosti vstoupil další zakladatel Fred Ehrsam, který dříve pracoval jako obchodník v Goldman Sachs, a poté Coinbase zahájila své nákupní a prodejní služby. Zákaznická základna společnosti Coinbase se rozšířila do přibližně 32 zemí a bitcoinové transakce a úložiště ve 190 zemích po celém světě.

V říjnu 2018 společnost Coinbase získala v rámci série E 300 milionů dolarů, čímž se její hodnota zvýšila na 8 miliard dolarů, vedená společností Tiger Global Management s účastníky včetně Andreessen Horowitz, Y Combinator Continuity, Wellington Management a Polychain.


Zatímco světový kryptosvět nadále bojuje, Coinbase šíleně sledoval dodržování stávajících předpisů a vymáhání práva, čímž se dostal na pravou stranu zákona – další obrovská výhoda v odvětví, které stále zoufale potřebuje regulační vedení.

Co je na místě, co z něj dělá Coinbase nedotknutelným pro konkurenci, je jeho rampa pro hlavní kryptoměnové investory, protože samotná burza je bezpečným přístavem mezi burzami kryptoměn. Burza je k dnešnímu dni značnou burzou, která nikdy nebyla hacknuta, na rozdíl od mnoha jejích konkurentů.

Co dělá Coinbase bezpečným

Zabezpečení je jednou z věcí, které společnost Coinbase bere opravdu vážně, a je to něco, co si většina burz musí vzít z Coinbase. Coinbase podnikla určité kritické a strategické kroky, které z ní činí pevnost, kterou nelze porušit.

Velkou zásluhu na této pevnosti má bezpečnostní tým, který vede Philip Martin, ředitel bezpečnosti společnosti Coinbase. Martin má vysoce postavené pozadí v oblasti bezpečnosti a chápe také škodlivé psychologie. Předtím byl zakládajícím členem bezpečnostního týmu Palantir, agent kontrarozvědky v americké armádě, a je držitelem celé řady dalších působivých úspěchů. Společnost Philip vybudovala a dohlíží na elitní tým odborníků na kybernetickou bezpečnost ze Silicon Valley a z celého světa, který sleduje a chrání vaše investice 24/7/365.

Studené úložiště

Hlavním důvodem, proč společnost Coinbase dobře střežila mince, je to, že ukládá 98 procent finančních prostředků zákazníků offline, což zabraňuje ztrátě nebo krádeži. Coinbase dělá věci o krok dále. Mince nejen chladí, ale také distribuuje geograficky po celém světě v trezorech a bezpečnostních schránkách.

Co se týče zabezpečení dat, Coinbase přijímá podobná opatření. Citlivá data jsou odpojena od internetu, rozdělena redundancí a šifrována pomocí AES-256 před kopírováním na papírové zálohy a jednotky USB FIPS-140. Přesně jako fondy jsou tyto papírové zálohy a USB disky citlivých informací také geograficky distribuovány v trezorech a bezpečnostních schránkách po celém světě.

Pojištění digitální měny a pojištění FDIC pro vklady v USD

Aby společnost Coinbase poskytla dokonalý štít fondům uživatelů, má pojistitele třetí strany proti krádeži a hackerství digitálních aktiv. V případě hackeru, kdy tým není schopen zachránit a chránit aktiva, zasáhne pojistitel třetí strany a uhradí uživatelům jejich ztrátu.

Co se týče vkladů a skladování v amerických dolarech, má Coinbase plnou podporu FDIC vládou Spojených států. To znamená, že pokud dojde k hacknutí uživatelského účtu, nebude se spoléhat na to, že nějaká pojišťovna smrdí, proč by neměla nárok na výplatu.

Coinbase Bounty Program

Pokud jde o metodu mrkve nebo tyčinky, Coinbase si vybere mrkev. Místo toho, aby se hackeři snažili ukrást coiny z Coinbase, kdykoli zjistili slabosti, mohou místo toho nahlásit mezery Coinbase, aby místo toho mohli dostat zaplaceno. Tímto způsobem jsou peníze, které vydělají, skutečně čisté a nemuseli by dělat riskantní pokusy o prodej ukradených mincí, aniž by se nechali chytit. Abychom vysvětlili, jak dobře tato strategie fungovala pro Coinbase, 14. února 2019 Coinbase zaplatil někomu obrovskou odměnu 30 000 $ za kritickou chybu, která byla nalezena v jejich systému.

Kroky zabezpečení aplikace

Jako preventivní opatření proti útokům CSRF používá Coinbase filtry SQL Injection pro ověřování pravosti požadavků POST, DELETE a PUT. Omezuje také sazbu u některých akcí na webu, jako jsou pokusy o přihlášení. Coinbase navíc přidává na seznamy atributů napříč modely, takže neexistují žádné chyby zabezpečení hromadného přiřazení.

Pokud jde o zabezpečení pomocí autentizačních procesů, Coinbase hashuje hesla ve své databázi pomocí krypty spolu s faktorem 12 nákladů. Když si uživatel vytvoří účet nebo resetuje své heslo, Coinbase zkontroluje silná hesla. Nakonec ukládá pověření aplikace odděleně od kódové základny a databáze.

Zabezpečení vytváří další obchodní příležitost: úschovna Coinbase

Coinbase si byla jistá svými strážci a dobře prolomila bezpečnostní metriky a rozšířila svoji obchodní vertikálu na obchod s úschovou. Coinbase Custody, dnes působí jako samostatný, samostatně kapitalizovaný podnik společnosti Coinbase, Inc. Coinbase Custody byla dnes správcem podle zákona o bankovnictví státu NY. Všechna digitální aktiva jsou oddělena a držena v důvěře ve prospěch našich klientů. Toto je nabídka, která si účtuje instalační poplatek ve výši 100 000 USD a minimální držení 10 milionů USD, takže vidíte, že je zaměřena na banky, zajišťovací fondy a další finanční instituce, které by takovou službu vyžadovaly..

Závěr

S diskutovanými body lze snadno říci, že Coinbase je velmi bezpečná platforma. Mějte na paměti, že pokud kryptosystém roste a je stále bezpečnější, hackeři jsou také chytřejší. Stejně jako se obecně říká, že v dnešním světě není nic neohroženého, ​​nikdo nikdy neví, kdo sleduje Coinbase jako další. Ale díky špičkovému zabezpečení společnosti Coinbase může být pro hackery opravdu těžké je prolomit.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map