Pokud jde o investici, bezpečnost má vždy nejvyšší význam. Protože jde o těžce vydělané peníze investorů. Investoři proto hledají spolehlivé burzy, na kterých by mohli investovat a obchodovat.

Bohužel kvůli nascenosti kryptoměnového průmyslu nebylo mnoho burz schopno poskytnout toto pohodlí investorům a opakovaně se objevovaly hacky, které jim vždy připomínají, že jejich peníze nejsou bezpečné. The horké peněženky, ta, která je online a spravována burzami pro ukládání kryptoměn jejich uživatelů, se stala nejvýznamnější spádovou oblastí pro hackery, aby hackli, protože mají spoustu digitálních aktiv.

Z tohoto důvodu tyto hackery a neustálé hrozby, které existují kolem horkých peněženek. Mnoho analytiků a pouličních odborníků se domnívá, že nejlepším způsobem, jak zabezpečit tyto kryptoměny, je jejich uložení ve studených peněženkách nebo hardwarových peněženkách. A dvě nejlepší jména, která bojují o to, aby se v odvětví hardwarové peněženky dostali na první místo, jsou Trezor a Ledger. Následující článek je určen pro čtenáře k identifikaci nejlepší studené peněženky pro sebe. Článek je proto postaven na srovnání funkcí, které by investor obecně zvážil při nákupu studené peněženky. Tyto zahrnují –

 • Podporovaná zařízení
 • Podporované mince od Trezora a Ledgera
 • Bezpečnostní
 • Nastavení a použitelnost
 • Fyzický vzhled a trvanlivost
 • Podívejte se a cítit
 • Náklady
 • Závěr

Stručný přehled hardwarové peněženky Trezor

Trezor byl uveden na trh v létě 2014 a byl první představenou hardwarovou peněženkou. Hardwarovou peněženku poskytla společnost se sídlem v České republice – SatoshiLabs. Satoshilabs založil Marek Palatinus – s jeho pochopením technologie a kryptoměny vytvořil Trezor – spolu s jeho dalším vynálezem nazvaným Slushpool. Pochopení všech aspektů kryptoprůmyslu a zabezpečení, které horkým peněženkám chyběly.

Trezor byl vynalezen, aby pomohl investorům a obchodníkům zlepšit zabezpečení jejich kryptoaktiv, které je chrání před hackery, viry a podvody třetích stran. Myšlenka tohoto vynálezu byla poměrně jednoduchá a přímá – Udržujte digitální aktiva offline od všech škodlivých znaků a pod kontrolou svých uživatelů.

Když peněženka Trezor neměla příliš mnoho, dosáhla nějakého úspěchu, který jí pomohl vybudovat si skvělou pověst a postupem času se neustále zlepšoval ve svých funkcích a podpoře nových mincí. Tím se Trezor dokázal odlišit od svých konkurentů a držet krok s neustále rostoucí poptávkou po kryptoměnách. Tato dalekozrakost a dynamika zakladatelů pomohly společnosti Trezor získat pověst jednoho z nejlepších v oboru.

trezor peněženka

Rychlé představení hardwarové peněženky Ledger

Ledger od svého vzniku pochoduje směrem k vedoucí pozici v poskytování řešení souvisejících s bezpečností pro kryptoměny a aplikace založené na blockchainu. S centrálou společnosti v Paříži má kanceláře ve Vierzonu a San Francisku, kde je tým více než 130 profesionálů.

Společnost Ledger se chlubí svým úspěchem a schopnostmi při vymýšlení nepřeberného množství produktů a služeb, které se používají k ochraně digitálních a kryptoaktiv pro jednotlivce i společnosti. Mezi jejich produkty byla nejúspěšnější řada hardwarových peněženek Ledger, která má zákazníky ve 165 zemích. Tato podpora zákazníků pomohla společnosti získat značný kapitál od soukromých investorů, který nyní dosahuje více než 85 milionů USD ve 4 kolech investic.

Pokud jde o poskytování bezpečnostních řešení pro kryptoměny, je společnost Ledger daleko před konkurencí. Mají každou součást, která z ní dělá důvěryhodnou značku, ať už je to správná kombinace týmu, vášně nebo vize.

Ledger Nano S

Zařízení, OS a aplikace podporovány

Zařízení Trezor je kompatibilní jak s počítačem, tak se smartphonem. Podporované operační systémy jsou Windows 7 a vyšší, macOS 10.11 a vyšší, Linux a Android OS.

Nejnovější zařízení Ledger vyžadují buď stolní počítač (alespoň 64bitový Windows 8, macOS 10.8 nebo 64bitový Linux) nebo smartphone (alespoň iOS 9 nebo Android 7) pro instalaci aplikací, přidávání účtů, kontrolu zůstatků účtů a správu zabezpečených transakcí.

Obě peněženky, Trezor a Ledger, mají své vlastní rozhraní, které usnadňuje ovládání. Spolu s vlastním rozhraním k nim mají uživatelé přístup pomocí mnoha aplikací peněženek třetích stran. Tabulka níže ukazuje hlavní aplikaci a její kompatibilitu s Trezor vs Ledger.

Aplikace Trezor Ledger Nano S
Electrum Ano Ano
MyEtherWallet Ano Ano
Mycelium Ano Ano
Copay Ano Ano
GreenBits Ano Ano
MultiBit HD Ano Ne
MyTrezor Ano Ne
Ledger Chrome Ne Ano

Měny podporované peněženkou Trezor

Trezor podporuje řadu digitálních aktiv, mezi něž patří Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Dash (DASH), Zcash (ZEC), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Ethereum (+ všechny tokeny ERC20), Ethereum Klasický (ETC), NEM, Expanse, UBIQ a bitcoinový testnet.

Podle posledních aktualizací integrace tokenů ERC20 v současné době není u peněženek Trezor možná, ale lze je snadno a bezpečně použít s peněženkou Trezor Beta spolu s dalšími běžně používanými peněženkami a službami třetích stran. Zatímco jejich seed a soukromé klíče zůstávají chráněny v zařízení Trezor. Existuje možnost, že některé z tokenů ERC20 mohou být obtížně rozpoznatelné firmwarem Trezor, ale to jim nebrání v tom, aby byly uloženy a odeslány peněženkami Trezor. Uživatelé stačí zmínit cestu adresy svého tokenu a zobrazí se jako „neznámý token“

Měny podporované peněženkou Ledger Nano S.

Stejně jako Trezor, i Ledger Nano S podporuje řadu digitálních aktiv, která zahrnují mnoho významných mincí a žetonů. Hlavní mince a žetony jsou prováděny prostřednictvím softwarového rozhraní Ledger Live. Následující je seznam významných mincí podporovaných společností Ledger Nano S, který zahrnuje bitcoiny (BTC), bitcoinové hotovosti (BCH), bitcoinové zlato (BTG), ethereum (ETH), monero (XMR), ethereum Classic (ETC), zvlnění (XRP), Litecoin (LTC), dogecoin (DOGE), Zcash (ZEC), Dash (DASH).

Ledger Nano S pracuje s vlastními rozhraními: aplikace Ledger Live (bezplatná aplikace Google Chrome), zatímco uživatelům také umožňuje používat další kompatibilní softwarové peněženky, které jsou zmíněny výše v článku.

Bezpečnostní opatření Trezor a Ledger

Pokud jde o bezpečnost, obě peněženky Trezor a Ledger poskytují stejnou úroveň zabezpečení, která téměř udržuje krk u krku. Nejvýznamnějším bezpečnostním prvkem Trezoru i Ledger Nano S je to, že oba používají své obrazovky ke generování a zobrazení soukromého klíče offline.

Peněženky také žádají uživatele, aby vytvořili přístupový PIN spolu s obnovovacím semínkem. Náhodou, pokud uživatel ztratí peněženku nebo je odcizen nebo poškozen, jeho soukromý klíč bude ztracen. K tomu slouží seed obnovy a PIN.

Uživatel může pomocí svého obnovovacího semene získat zpět své mince. PIN brání komukoli jinému v přístupu k peněžence – pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení, nikdo jiný se do hardwarové peněženky nedostane bez PINu, který si uživatel vytvořil.

Kromě PIN a obnovovacího semene, které pomáhá uživateli obnovit ztracený soukromý klíč, obě peněženky nyní také poskytují třetí vrstvu zabezpečení nazvanou „Passphrase“. Přístupovou frázi lze považovat za 24. slovo semene obnovy. Stejně jako PIN má uživatel možnost nastavit přístupovou frázi. Touto přístupovou frází může být slovo nebo sada písmen. Očekává se, že si uživatel přístupovou frázi pamatuje, místo aby si ji zapisoval, a tak ji zabezpečil úplně a mimo škodlivé znaky.

Pokud jde o bezpečnostní prvky, Trezor i Ledger stojí krk ke krku.

Nastavení a použitelnost

Peněženka Trezor a peněženka Ledger mají fyzickou podobu, kterou je třeba připojit k počítači pomocí kabelu micro USD. Obě peněženky naleznou kompatibilitu s Windows, Linux a macOS. Postup nastavení pro obě peněženky je poměrně jednoduchý a snadný. Mezi kroky patří – nastavení PIN kódu a zapsání zálohy semene obnovy, které lze použít v případě ztráty PIN. Podobně je rozhraní čisté, uživatelsky přívětivé a dobře navržené, takže je velmi snadné jej používat jak v peněžence Trezor, tak v Ledger Nano S.

Pojďme si porovnat, jak vypadají rozhraní: Trezor vs Ledger

rozhraní Trezor– Trezor hlavní kniha rozhraní– Účetní kniha

Fyzický vzhled a trvanlivost

Peněženka Trezor je vyrobena z plastu, zatímco na druhé straně je peněženka Ledger dodávána s tělem z nerezové oceli (v prémiovějším a robustnějším těle). To dává Ledger Nano S náskok výše, pokud jde o stylovější vzhled, ale to není to, co držitel peněženky hledá. Pokud ale mluvíme pouze o odolnosti, pak Ledger Nano S zaznamenal bod nad Trezorem, protože byl více chráněn před poškozením.

Vzhled a dojem z Trezor vs. Ledger

Oba, Trezor a Ledger Nano S, jsou do značné míry stejné velikosti. Oba jsou dostatečně malé, což usnadňuje přenášení, přičemž je diskrétní a nenápadné. Obě zařízení mají na sobě malou obrazovku doprovázenou dvěma tlačítky, což usnadňuje navigaci. Pokud jde o velikost obrazovky, Trezor má o něco větší obrazovku, která má rozlišení 128 × 64 pixelů. Srovnatelně je Nano S menší ze dvou a je téměř poloviční než Trezor. Pokud jde o fyzické zabezpečení, Nano S stojí daleko před Trezorem, který je vyroben ze směsi plastu a kovu, s robustním plastovým vnitřkem obaleným rotujícím kovovým pláštěm, který mu dodává moderní vzhled.

Náklady

Cena dvou modelů Ledger je

 • Ledger Nano X – 119 USD
 • Ledger Nano S – 59 USD

Cena dvou modelů Trezoru je

 • Trezor T – 165 USD
 • Trezor One – 78 USD

Závěr

Rozdíl je opět mnohem menší v obou peněženkách, pro nás je obtížné vylosovat vítěze. Uživatel se musí podívat na minci, kterou chce uložit, a vyzvednout si peněženku. Pokud jsou náklady omezené, pak je Ledger Nano X rozhodně o téměř 20 USD levnější ve srovnání se základními modely Trezoru. Zbytek Trezor a Ledger rozhodně jdou hlava na hlavě, pokud jde o to, že je vyzvedne uživatel.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me