BitPay recenze | Přehled, funkce, výhody, ceny

Co je to BitPay?

BitPay je zpracovatel plateb, který umožňuje podnikům / obchodníkům přijímat platby v bitcoinech a směrovat prostředky přímo na jejich bankovní účet. Společnost byla založena v roce 2011 a její hlavní kancelář sídlí v Atlantě ve státě Georgia.

Služby BitPay jsou k dispozici ve 38 zemích a přijímají velké množství nekrytých měn včetně amerických dolarů, eur a CAD. Je považována za největší platební službu, která umožňuje obchodníkům přijímat bitcoiny za své produkty a služby.

Karta a peněženka BitPay

Peněženka BitPay se používá k ukládání bitcoinů a je schopna přijmout až 12 různých zařízení. Peněženka spravuje všechny vaše transakce a obsahuje další funkce, jako je podpora platebního protokolu pro neznámé adresy.

Karta BitPay funguje podobně jako peněženka s funkcí ukládání, ale je to víc

jako bankovní karta Visa. Tyto karty jsou k dispozici pouze klientům z USA.

Peněženka a karta umožňují obchodníkům snadno nakupovat, prodávat a utrácet bitcoiny, protože všichni obchodníci a bankomaty Visa tyto karty přijímají.

Karta BitPay Visa dokáže převést bitcoiny na dolary a naopak. Fiatové prostředky jsou vloženy na kartu BitPay Visa pomocí peněženky.

Jak to použít

Přihlášení zahrnuje vytvoření kartového nebo firemního účtu. První účet je určen pro jednotlivé uživatele a druhý pro společnosti, které chtějí spravovat bitcoinové platby. Poté, co vyberete možnost svého účtu, klikněte na přihlášení a proveďte následující kroky.

Poté budete požádáni o vyplnění formuláře s vaším e-mailem, jménem, ​​názvem organizace (pro firemní účty) a informacemi o účtu. Po zpracování žádosti o váš účet vám bude poskytnuta peněženka nebo karta BitPay Visa.

Je BitPay bezpečný?

BitPay je z velké části považován za zabezpečený platební procesor. Poskytuje důkladnou praktickou metodu, kterou mohou vlastníci bitcoinů použít pro každodenní platby. Zkušenosti s používáním služby mají pozitivní i negativní recenze.

Jeden uživatel uvedl, že služba zpracovávala své platby rychle a nebyl povinen platit poplatky za používání bankomatu.

Byly však hlášeny některé problémy. V listopadu 2018 společnost BitPay vydala varování svým uživatelům ohledně infikovaného kódu, který krade klíče soukromé peněženky uživatelům aplikace Copay (její peněženka s otevřeným zdrojovým kódem). Hacker vytvořil zadní vrátka implementací malwaru do knihovny Copay s otevřeným zdrojovým kódem. Uživatelům s aplikací Copay pro Android a iOS verze 5.0.2 až 5.1.0 bylo doporučeno, aby aplikaci znovu neotevřeli, aktualizovali své peněženky a přemístili své prostředky do peněženek verze 5.2.0. Podle společnosti škodlivý kód neovlivnil peněženky BitPay.

BitPay ztratil v roce 2014 bitcoiny v hodnotě více než 1,8 milionu dolarů kvůli phishingovému podvodu zahrnujícího svého finančního ředitele. Ale tento incident se nestal kvůli špatným bezpečnostním systémům nebo hromadnému podvodu ze strany BitPay, byl to hlavně lidská chyba.

Výhody a nevýhody

BitPay umožňuje online prodejcům a obchodníkům přijímat bitcoiny za jejich produkty a služby. Dodává se s vysokými rychlostmi transakcí a snadným nastavením, které zajišťuje online platby. Poplatky za zpracování kreditních karet se obvykle pohybují kolem 3% za transakci, zatímco BitPay účtuje paušální poplatek 1%.

Platforma umožňuje lidem z celého světa přijímat jakoukoli částku pomocí svého počítače nebo smartphonu. Podniky mohou využívat platební síť bez hranic i nejlepší směnné kurzy nabídek.

Kryptograficky zabezpečené API softwaru umožňuje snadnou integraci do jakéhokoli stávajícího systému. Uživatelé mají také širokou škálu přizpůsobitelných možností zabezpečení a rychlosti potvrzení. Obchodní účty mohou povolit dvoufaktorový ověřovací systém využívající Google Authenticator.

Jeden si může vybrat, zda bude přijímat platby v osmi fiat měnách nebo bitcoinech, nebo v kombinaci těchto. Podpora funkce BitPay ve 40 jazycích umožňuje podnikům dosáhnout mezinárodní zákaznické základny.

Zákazníci jsou ušetřeni podvodů s zpětným zúčtováním a krádeží identity, protože služba je založena na bitcoinu. Další kladně hodnocené aspekty služby jsou její elegantní rozhraní a snadná konfigurace.

Existuje však několik negativních recenzí BitPay, které jsou k dispozici online, z nichž některé ji obviňují z toho, že jde o podvod. Hlavními nevýhodami se zdají být držení fondu a jeho složité procesy plateb a vrácení peněz.

Ukazuje se také, že společnost se postupem času stala přísnější, pokud jde o podniky, které přijímá.

BitPay obdržela časté stížnosti týkající se zákaznických služeb, o nichž se uvádí, že jsou špatné a často neužitečné. Jeden uživatel uvedl, že na své e-maily nedostal žádnou odpověď.

Ceny

Služba často mění a aktualizuje svůj cenový model. V současné době společnost účtuje poplatek 1% za transakci, který může být vyšší pro vysoce riziková odvětví. Uplatňovaný poplatek je stejný pro všech 240 podporovaných zemí.

Důvěra komunity BitPay

BitPay obdržela pozitivní i negativní recenze. Bylo oznámeno, že v aplikaci a online portálu existují určité závady a že BitPay neposílá prostředky na místo určení. Tyto prostředky byly také uchovávány po dlouhou dobu, dokonce i týdny.

Společnost údajně zablokovala platné transakce s některými peněženkami bez jakéhokoli motivu, což způsobilo, že uživatelé přišli o peníze. Je to zjevně kvůli jejich zásadám, které znějí „Vyhrazujeme si právo uzavřít váš účet.“

Výrok

BitPay mohl mít své vzestupy a pády, ale celkově se jedná o široce důvěryhodnou a používanou službu zpracování bitcoinů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map