Co je Bakkt? | Důležitost a dopad na trh

co je Bakkt

Dnes se podíváme na futures platformu Bakkt a analyzujeme, jaký dopad by to mohlo mít na kryptotrh v roce 2020.

Co je Bakkt?

Bakkt je otevřená platforma, která si klade za cíl nabídnout diverzifikovanou škálu kryptoměnových služeb, včetně obchodování a skladování.

Bakkt byl založen stejnou společností, která vytvořila Newyorská burza a vstoupil na trh se silným seznamem podpory od velkých společností, jako jsou BCG, Microsoft a Starbucks. Mezi další špičkové partnery z krypto průmyslu patří Pantera Capital, Fortress Investment Group, Eagle Seven, Galaxy Digital, Protocol Ventures, Susquehanna International Group a Horizons Ventures.

Mezikontinentální směnárna, Mateřská společnost Bakkt, oznámená v srpnu 2018, má plány na využití cloudové služby společnosti Microsoft Azure k „vytvoření otevřeného a regulovaného globálního ekosystému pro digitální aktiva“. ICE provozuje 12 regulovaných burz a trhů, včetně burz ICE v USA a Kanadě, futures burzy Liffe v Evropě a New York Stock Exchange (NYSE).

Kromě zahrnutí federálně regulovaných trhů a pomocných služeb bude platforma zahrnovat také konverze bitcoinů na fiat, což je vzácná funkce na burzách kryptoměn kvůli regulačním komplikacím.

The-Bakkt

cryptonewsz.com

Platforma byla navržena tak, aby uspokojila institucionální investice pro uživatele kryptoměn. Bakkt viděl touhu institucionálních investorů zapojit se do kryptoměny a rozhodl se poskytnout krypto deriváty, jako jsou bitcoinové futures kontrakty.

Většina dnešního sektoru institucionálních investic je zapojena do akcií, dluhopisů a dalších tradičních finančních nástrojů. Přilákáním těchto peněz do kryptoměny by to ohromně zvýšilo celkový tržní strop koule.

To by znamenalo, že Bakkt vystaví institucionální investory trhu v hodnotě 270 miliard dolarů ročně.

„Přinášíme-li regulovanou propojenou infrastrukturu společně s institucionálními a spotřebitelskými aplikacemi pro digitální aktiva, usilujeme o vybudování důvěry ve třídu aktiv v globálním měřítku, což je v souladu s naší historií přinášející transparentnost a důvěru na dříve neregulované trhy,“ – uvedl prohlášení zakladatele a generálního ředitele Intercontinental Exchange, Jeffrey Sprechera.

Abych to shrnul, co je Bakkt: burza kryptoměnových futures, která nabízí jednodenní fyzicky dodávané bitcoinové kontrakty a služby fyzického skladování, které budou pojištěny záručním fondem. Platforma umožní retailovým, institucionálním a obchodním klientům přístup na trhy digitálních aktiv zcela bezpečným, efektivním a vyhovujícím způsobem..

Kromě těchto nových výhod by příliv institucionálních peněz přinesl kryptoměnovému trhu větší legitimitu a podpořil proces dosažení hlavního proudu přijetí a přijetí.

Časová osa Bakkt

22. července zahájil Bakkt testování své platformy Bitcoin Futures. Projekt již nějakou dobu odkládá zahájení svých futures kontraktů, protože společnost narazila na mnoho regulačních a technických překážek.

V září Bakkt konečně zahájil svůj kontrakt na bitcoinové futures.

Naše smlouvy již obdržely zelené světlo z CFTC prostřednictvím procesu autocertifikace a testování přijatelnosti uživatelů bylo zahájeno. Se souhlasem New York State Department of Financial Services k vytvoření Bakkt Trust Company, kvalifikovaného depozitáře, Bakkt Warehouse uschová bitcoiny pro fyzicky dodávané futures. To zákazníkům nabízí bezprecedentní regulační jasnost a bezpečnost spolu s regulovanou, globálně dostupnou burzou na trhu, který je nedostatečně vybaven institucionální infrastrukturou..

Ale zatímco lidé očekávali, že to zvýší cenu bitcoinu, stalo se opak. Po spuštění svých futures kontraktů BTC kryptoměnové trhy odhalily 10 miliard dolarů.

Když CBOE zahájila své bitcoinové futures již v roce 2017, vedlo to k prudkému nárůstu ceny bitcoinů, což vedlo k jeho hodnotě přes 15 000 $.

Ale následovala korekce a medvědí období, díky čemuž CBOE nakonec stáhla svou nabídku bitcoinových futures. Bitcoinové futures na Chicago Mercantile Exchange se tak staly jediným poskytovatelem bitcoinových futures na trhu.

I když měl kontrakt na fyzické futures společnosti Bakkt ve srovnání s CBOE pomalejší začátek, jeho objem v poslední době začal vykazovat určitá vylepšení, přičemž měsíční futures zaznamenaly od svého zahájení objem obchodování 120 milionů $.

bitcoin futures kontrakt

en.cryptonomist.ch

Bakkt obchodoval 71 bitcoinových futures kontraktů hned první den a nyní od zahájení obchodování obchodoval s 224 měsíčními kontrakty.

I když dopad na bitcoiny nebyl patrný, počet bitcoinových futures kontraktů obchodovaných na platformě se výrazně zvýšil a v první polovině října zaznamenal nárůst o 800% v denních obchodech.

Nedávno, 9. prosince, pouhé tři měsíce po spuštění svého velmi očekávaného, ​​fyzicky vypořádaného bitcoinového futures produktu, společnost Bakkt uvedla do provozu své bitcoinové opce a futures kontrakty vypořádané v hotovosti. To také znamená zahájení prvních regulovaných bitcoinových opcí v USA.

„Počínaje fyzicky dodávanými měsíčními futures na bitcoiny Bakkt (USD) máme referenční smlouvu, která nám poskytuje základ pro vývoj doplňkových produktů na základě potřeb našich zákazníků,“ uvedl příspěvek na blogu.

Smlouva o opcích společnosti Bakkt bude oceněna podle stávajícího fyzického produktu, zatímco opce CME se řídí jejich proprietárním indexem bitcoinů.

Co dělá Bakkt na krypto trhu?

Jak může Bakkt ovlivnit kryptotrh jako projekt zahájený newyorskou burzou cenných papírů, postavený na technologii Microsoftu a podporovaný již institucionálními investory?

I když je spuštění legálních bitcoinových futures z pohledu nadšenců kryptoměn úžasným průlomem pro kryptoměnový průmysl, je stále obtížné předvídat důsledky spuštění Bakktu.

Pokud cena bitcoinu v příštím roce opět dosáhne 100 000 $, budou se spekulovat, že to bylo způsobeno přílivem stovek miliard dolarů od institucionálních investorů. Ale ani tehdy nebylo možné takový nárůst připsat pouze samotnému Bakktovi. Museli byste vyloučit všechny ostatní faktory, které by mohly cenu zvýšit. Nelze však zcela vyvrátit, že by Bakkt do jisté míry přispěl k nárůstu BTC a rozšířením kryptotrhu.

V roce 2020 proběhne také velká událost pro bitcoiny, protože odměna za těžbu se sníží na polovinu z 12,5 na 6,25. Objevilo se mnoho spekulací a předpovědí ohledně toho, jak před poloviční cenou BTC a finančních produktů založených na BTC dojde k nárůstu.

COO společnosti Bakkt se také zdá být ostražitý ohledně predikce svého futures trhu v korelaci s událostí bitcoinů na polovinu roku 2020.

Bakkt na trhu kryptoměn

criptotendencia.com

Přijme Will Bakkt?

Předpokládá se, že pokud Bakkt získal tolik certifikovaných institucionálních investorů, bude jen otázkou času, než se do strany přidají další větší firmy. Tento scénář se pravděpodobně rozvine, pokud Bakkt nadále bude dodržovat pravidla SEC a obdrží souhlas se všemi svými budoucími operacemi a produkty.

Pokud také velcí investoři schválí operace společnosti Bakkt, pak by to mohlo přinutit i malé investory, aby se zapojili do platformy, protože jejich dodržování vzbudí důvěru. Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami je v současné době považován za hodně skeptický kvůli mnoha regulačním šedým oblastem, legitimní podpora a schválení by mohly nalákat více lidí k interakci s krypto.

Produkty Bakkt také slouží jako bezpečný bod vstupu na trh tím, že používají konzervativnější přístup a nabízejí bitcoin jako investiční nástroj.

Z technologického hlediska je Bakkt postaven na platformě cloudových služeb společnosti Microsoft Azure, a protože Microsoft je velkým hráčem v oblasti osobních výpočetních a obecných softwarových trhů, mohlo by to vést k tomu, že menší vývojáři začlení možnosti společnosti Bakkt do svých vlastních produktů.

Není známo, že by společnosti vytvářely aplikace nebo platformy pomocí technologie, která ještě není přizpůsobena ve větším měřítku. Díky pečeti schválení společnosti Microsoft budou mít vývojáři pravděpodobně větší důvěru v integraci společnosti Bakkt.

Závěr

Nyní, když víte, co je Bakkt a jak funguje, můžete mít širší představu o tom, jak by to mohlo ovlivnit kryptotrh. Stejně jako jakýkoli druh předpovědi je obtížné přesně předvídat, jaký dopad bude mít Bakkt na nadcházející rok, proto prosím berte všechny tyto spekulace s rezervou.

Doporučený obrázek: namecoinnews.com

Poznámka: Tento příspěvek byl původně publikován 18. prosince 2018 a byl zcela aktualizován kvůli úplnosti a pravdivosti obsahu dne 14. prosince 2019..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map