Recenze burzy CEX.IO | Poplatky, bezpečnost, výhody a nevýhody

Recenze CEX.IO

V dnešní recenzi se podíváme na populární britskou burzu, CEX.IO, a analyzovat funkce, zabezpečení, výhody a nevýhody, které tato služba přináší.

Recenze CEX.IO: Přehled burzy

LOGO CEX.IOCEX.IO byla poprvé založena v roce 2013 v Londýně a začala jako bitcoinová burza a cloudová těžařská služba. Jeho těžební fond byl znám jako Ghash.io a v určitém okamžiku se mu podařilo nashromáždit 42% z celkového výkonu těžby v síti.

Ale v lednu 2015, CEX.IO uzavřela operace cloudové těžby a nyní nabízí pouze služby směny kryptoměn.

Burza je registrována jako společnost s ručením omezeným ve Velké Británii a je v souladu s FinCEN v USA a ICO ve Velké Británii, což znamená, že je v souladu se standardními zásadami KYC (znáte svého zákazníka) a AML (proti praní peněz), které vyžadovat ověření identity uživatele.

Podporované měny a dostupné země

CEX.IO podporuje 16 kryptoměn, včetně Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Ripple, Stellar lumens, BitTorrent, Tron, Gemini Dollar, Zcash, Ontology, Ontology Gas a MetaHash. Je třeba poznamenat, že u některých kryptoměn můžete provádět pouze vklady, nakupovat nebo obchodovat.

Platforma také podporuje čtyři různé fiat měny:

 • Americký dolar (USD);
 • Euro (EUR);
 • Libra šterlinků (GBP);
 • Rubl (RUB).

CEX je registrován pro provoz ve 24 státech USA, ale není podporován v:

Alabama, Aljaška, Arizona, Arkansas, Colorado, Florida, Gruzie, Guam, Idaho, Iowa, Kansas, Louisiana, Maryland, Michigan, Mississippi, Nebraska, New Hampshire, New Jersey, Severní Karolína, Severní Dakota, Ohio, Oregon, Tennessee, Texas, Americké Panenské ostrovy, Vermont, Virginie a Washington.

Výměna je k dispozici téměř ve všech zemích, ale mohou existovat určitá omezení platebních metod.

Island, Vietnam, Afghánistán, Alžírsko, Bahrajn, Irák, Kuvajt, Libanon, Libye, Nigérie, Omán, Pákistán, Palestina, Katar, Saúdská Arábie a Jemen jsou omezeny na nákupy kreditní kartou.

Obyvatelé z těchto zemí nemohou nakupovat bankovním převodem: Afghánistán, Demokratická republika Kongo, Pobřeží slonoviny, Eritrea, Etiopie, Guinea-Bissau, Haiti, Írán, Irák, Keňa, Libérie, Libye, Guinea, Svatý Tomáš a Princův ostrov , Somálsko, Súdán, Sýrie, Tanzanie, Tunisko, Turecko, Vietnam, Jemen a Zimbabwe.

Kompatibility CEX.IO

Platformu lze použít na všech operačních systémech PC, webových prohlížečích i zařízeních iOS a Android.

Uživatelské rozhraní a zkušenosti

Web je estetický a intuitivní, což vám umožní najít vše, co potřebujete, jediným kliknutím. Uvádí se, že obchodní rozhraní je uživatelsky přívětivé a má vysokou rychlost načítání.

Burza má také mobilní aplikaci pro Android i iOS, která vám umožňuje provádět kryptoměnové vklady, zadávat tržní limity, zobrazovat zůstatky a spravovat objednávky. Ale ve srovnání s webovými službami má mobilní aplikace jen zlomek svých obchodních funkcí. Například obchodování s marží na něm není k dispozici.

Aplikace obdržela dobré i špatné komentáře, přičemž většina stížností se týkala toho, že aplikace neprovádí objednávky, nezobrazuje podrobné grafy a ztěžuje přihlášení.

Burza také poskytuje aplikační programovací rozhraní (API) pro vývojáře, kteří chtějí vytvářet vlastní aplikace. Existují tři typy API: Rest pro přístup k tržním datům, WebSocket pro profesionální obchodníky a Fix pro institucionální obchodníky.

Obchodní API má limit 600 požadavků na 10minutový interval, ale kapacity lze zvýšit kontaktováním podpory.

Rozhraní CEX.IO

Jak získat účet CEX.IO

Přihlašování na CEX

Můžete se zaregistrovat pomocí účtu Facebook, Google, VK, Github nebo přejít na jejich web a kliknout na odkaz „Zaregistrovat“ v pravém horním rohu stránky.

 1. Zadejte e-mailovou adresu a heslo, vyplňte captcha a souhlaste s podmínkami;
 2. Klikněte na „Registrovat“;
 3. Klikněte na tlačítko „Pokračovat“;
 4. Klikněte na odkaz uvedený v potvrzovacím e-mailu od týmu CEX.IO;
 5. K dokončení ověření zadejte své telefonní číslo;
 6. Povolit dvoufaktorové ověřování;
 7. Odešlete svou kreditní kartu k ověření. Vyplňte formulář se jménem na kartě, číslem karty a datem vypršení platnosti. Nahrajte tři barevné fotografie prokazující vlastnictví karty;
 8. Nahrajte svůj průkaz a fotografii;
 9. Nahrajte selfie, která obsahuje kreditní kartu i státem vydaný průkaz totožnosti;
 10. Nahrajte selfie s viditelnou zadní stranou ID;
 11. Potvrďte poskytnuté informace.

Registrovat CEX.IO

Chcete-li upgradovat ověřený účet, budete muset poskytnout další informace:

 1. Uveďte podrobnosti státem vydaného dokladu totožnosti, například pasu, občanského průkazu nebo řidičského průkazu;
 2. Vyplňte formulář s uvedením pohlaví, křestního jména, příjmení, data narození, místa narození, kontaktního čísla a adresy bydliště;
 3. Odešlete sken nebo fotografii několika dokladů totožnosti, abyste prokázali své bydliště.

CEX.IO přijímá účty za služby (nikoli mobilní telefon, smlouva o televizi nebo tištěné účty za internet), účty za elektřinu, bankovní výpisy nebo daňová přiznání.

Jak používat Exchange CEX.IO

Nákup kryptoměny

 1. Přihlaste se ke svému účtu CEX.IO;
 2. Klikněte na „Koupit bitcoiny pomocí VISA nebo MasterCard;“
 3. Z rozbalovací nabídky vpravo vyberte svou fiat měnu;
 4. Zleva vyberte kryptoměnu, kterou chcete koupit;
 5. Vyberte konkrétní částku. Můžete si také koupit bitcoiny na základě pevné ceny (100, 200, 500, 1000);
 6. Zadejte údaje o kartě;
 7. Klikněte na tlačítko „KOUPIT“.

Výběr finančních prostředků

 1. Klikněte na odkaz „Vyjmout“ v pravé horní části stránky;
 2. Vyberte způsob platby výběrem (Platební karta / Bankovní převod / Kryptoměna);
 3. Vyberte fiat měnu a zadejte částku. Poté zadejte adresu peněženky pro výběry kryptoměn;
 4. Klikněte na tlačítko „Vybrat“;
 5. Počkejte na potvrzovací e-mail od CEX.IO;
 6. Klikněte na odkaz v tomto e-mailu a ověřte pomocí 2FA.

Funkce obchodování

 • CEX.IO nabízí velké množství obchodních příkazů, které jsou určeny jak pro pokročilé, tak pro začátečníky;
 • Fill-or-Kill příkazy (také známé jako FOK) v Brokerage: FOK příkazy jsou prováděny okamžitě a v plném rozsahu (na makléřské služby platí 7% prémie);
 • Obchodování s marží na CEX.IO Broker zahrnuje obchodování s kryptoměnou prostřednictvím CFD a zahrnuje celou řadu typů příkazů, technickou analýzu a obchodní nástroje;
 • Prodávejte, zastavujte a omezujte objednávky na obchodní platformě.

Výměnné poplatky CEX.IO

Poplatky za obchodování jsou založeny na systému poplatků výrobce a příjemce, který se počítá na základě vašeho 30denního objemu obchodování.

Obrázek Cex.io

Vklady Visa a MasterCard účtují poplatek, který je procentem z celkové transakce a samostatnou malou platbou. CEX.IO má různé poplatky podle použité fiat měny:

Cex.io obrázek 1

Za bankovní převody a vklady v kryptoměnách se neúčtují žádné poplatky. Prostřednictvím bank lze převádět všechny nekryté měny kromě rublu.

Poplatky za obchodování s marží

CEX.IO uplatnil poplatek 0,2% za otevření pozice s pákovým efektem 2 nebo 3, navíc k ceně za převrácení 0,1%; při uzavření pozice nejsou účtovány žádné poplatky.

Cex.io obrázek 2

Největší problém s CEX.IO je, že má skryté poplatky. Platforma za svou službu platí 7% poplatek, a proto uvidíte, že cena bitcoinu je vyšší než aktuální cena zobrazená na jiných burzách.

Platební metody

CEX.IO umožňuje uživatelům provádět vklady a výběry několika způsoby, včetně kreditní karty:

 • Kreditní karta;
 • Kryptoměna;
 • Debetní karta;
 • Bankovní převod (SEPA);
 • RYCHLÝ;
 • Krypto kapitál.

Limity převodu

Platforma má čtyři různé úrovně účtu v závislosti na stavu ověření vaší identity a každý typ účtu má různé limity a funkce nákupu.

Základní účty mají maximální limit nákupu bitcoinů v hodnotě 400 $ za den a měsíční limit 2 000 $. Limity vkladů mají denní limit 1 000 $. Základní účty nemohou používat bankovní převody k nákupu, jsou omezeny pouze na nákupy Visa a MasterCard.

Ověřeno účty mají maximální denní limit nákupu bitcoinů v hodnotě 10 000 USD nebo maximální měsíční limit nákupu 100 000 USD s možností kreditní karty i bankovního převodu.

Ověřené plus & Firemní účty nemají žádné limity nákupu.

Bezpečnostní funkce

CEX.IO doposud nikdy neztratil žádné finanční prostředky kvůli hackerským incidentům. Většinu svých prostředků kryptoměny uchovává ve studených peněženkách, které nejsou připojeny k internetu.

Výměna je v souladu se standardem PCI DSS (The Payment Card Industry Data Security Standard), který potvrzuje, že poskytovatel může bezpečně ukládat, přenášet a zpracovávat data držitelů karet. V roce 2016 také upgradovali svůj certifikát PCI DSS na úroveň 2, což je nejvyšší bezpečnostní standard.

Zabezpečení CEX.IO

Společnost je také auditována jednou ročně, protože se od ní vyžaduje, aby byla dodržována.

CEX.IO je registrován pro provoz v USA a Velké Británii. V USA na ni dohlíží Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) a ve Velké Británii je registrována u Úřadu komisaře pro informace.

Zákaznická podpora

Zákaznická podpora CEX.IOUvádí se, že tato platforma má v průměru slušnou zákaznickou podporu. Uživatelé mohou kontaktovat podporu prostřednictvím e-mailu nebo si mohou vyhledat své dotazy v jejich podrobné sekci Časté dotazy.

Všechny online stížnosti týkající se zákaznické podpory společnosti CEX ukazují, že je čas na odpověď na kritiku uživatelů.

Reputace CEX.IO na burze

Online byly pozitivní i negativní recenze, ale velká většina z nich byla dobrá a chválila společnost za její schopnost reagovat a snahu pomoci.

Většina stížností se týká zpoždění výběru fiat peněz, ale mnoho z nich později uvedlo, že dostalo své peníze.

Další častou stížností jsou ceny kryptoměny CEX.IO a skryté poplatky. I když výměna některé z nich v průběhu let snížila, většině lidí se nelíbí extra 7% poplatek.

Recenze výměny CEX.IO: Verdikt

CEX.IO je renomovaná kryptoburza, která je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé obchodníky. Ačkoli jsou poplatky na makléřské platformě vyšší, obchodní platforma CEX.IO má tržní ceny. Doufali jsme, že vám naše recenze pomohla při rozhodování, zda je tato služba kompatibilní s vašimi potřebami.

Burza CEX.IO: klady a zápory

Profesionálové:

 • Dobré zabezpečení;
 • Regulováno;
 • K dispozici v některých státech USA;
 • Vysoké zeměpisné pokrytí;
 • Více možností platby, včetně karet;
 • Několik možností fiat;
 • Slušný seznam kryptoměn;
 • Citlivá podpora;
 • Různé možnosti obchodování.

Nevýhody:

 • Vysoké poplatky za nákupy karet;
 • Náročný proces ověřování.

Doporučený obrázek: blog.cex.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map