Proč Crypto: Scam-Hit PMC Bank podvádí indického finančního regulátora a miliony zákazníků

reklama Phemex

Důvěra v centralizovanou finanční instituci se ukázala být nákladnou záležitostí pro miliony spotřebitelů v Indii. Punjab and Maharashtra Cooperative (PMC) Bank, zakazuje spotřebitelům přístup k finančním prostředkům na jejich účtech, čímž vrhá jejich životy do nepořádku. A nejen to, dokázala to tím, že vrhla prach do očí hlavnímu indickému finančnímu regulátoru a centrální bance Reserve Bank of India (RBI). Je čas, aby se zákazníci začali přesouvat ke kryptoměnám? 

Debakl PMC

PMC Bank napálila RBI tím, že nesprávně nahlásila své finanční informace finančnímu regulátorovi. Banka poskytla centrální bance manipulované finanční informace, které neobsahovaly údaje některých nezveřejněných účtů, k provedení kontroly vzorků. Podle zpráv byla většina účtů účtů společnosti Housing Development and Infrastructure Limited (HDIL), u nichž po kontrole RBI bylo zjištěno, že jde o nevýkonná aktiva (NPA).

PMC Bank také schválila hypoteční limity pro dceřinou společnost HDIL a zajímavé je, že ředitelem společnosti nebyl nikdo jiný než předseda banky Waryam Singh. Singh dokonce uspořádal schůzi správní rady ke schválení přečerpání hypotéky, což opět bylo porušením norem centrálních bank.

Případ vyšel najevo a Singh byl zatčen, ale zákazníci banky stále chodí od pilíře po poštu, aby získali své peníze zpět.

Jak byla technologie vylepšena

Tech hrál v tomto podvodném schématu důležitou roli. Z 1 800 zaměstnanců banky mělo pouze 25 speciálních přístupových kódů k účtům HDIL. Věděli, co se děje s účty, ale zbytek personálu to zapomněl. Strany spiknutí také manipulovaly s Management Information Systems a NPC Identification Process, aby skryly informace týkající se účtů HDIL. Skript pro identifikaci systému NPA nemohl rozpoznat účty HDIL jako NPA, protože byly vynechány z účtů NPA a ze seznamu Přečerpané účty.

Informace předložené RBI byly tedy zfalšovány a zobrazené zisky byly nafouknuty.

Nechte se blockchain a krypto stát nezbytností?

Debakl PMC posiluje případ pro krypto i blockchain. Kryptoměna – protože vlastnictví měn nemůže být ohroženo. Majitelé kryptoměn mají nad nimi úplnou kontrolu a nad tím, jak je chtějí. Několik uživatelů Twitteru sdílelo v souvislosti s touto situací stejné sentimenty ohledně kryptoměny.

Indický krypto influencer Shalini zdůraznil, jak selhávají tradiční bankovní systémy po celém světě, a proto byla potřeba přejít na bitcoin.

Minulý týden byl pro banky strašný,


?Turecko bez varování zmrazilo 4 miliony účtů

?Hongkongským bankomatům došly peníze

?Indická banka PMC zablokuje miliony účtů

?Indická policie bojuje s bankami u soudu poté, co jim RBI Ban zastaví v zadržování kryptoměny

To je důvod, proč #bitcoin

– Shalini⚡ (@DesiCryptoHodlr) 7. října 2019

Další uživatel zdůraznil, jak jsou banky chamtivé a bitcoiny mohou být spasitelem pro průměrné lidské bytosti.

#PMCBankCrisis #PMCBankFraud Krize PMC bank ukazuje žalostný stav bank naplněný chamtivostí. Bitcoin se zrodil pro průměrného člověka, aby měl možnost mít banky. #saynotocentralbanks #bitcoin #freedomtothepeople #banksgoextinct # Krypto #BankFraud

– pranav rajan ?? (@ ačkoliguy1998) 6. října 2019

Uživatel Twitteru s popisovačem KryptoSuperman také uvedl, že krypto je nejlepší způsob, jak si lidé mohou udržet své peníze pod kontrolou.

#IndiaWantsCrypto

PNB / PMC… Nirav Modi… Malya… A seznam pokračuje!

V jakém okamžiku si lidé v Indii uvědomí, že krypto je nejlepší způsob, jak udržet své peníze v bezpečí svých rukou, a ne nějaký bankovní účet, kde nad nimi nemají žádnou kontrolu.?

– KryptoSuperman (@KryptoSuperman) 31. října 2019

Tato otázka rovněž vyžaduje implementaci technologie blockchain do finančního systému. Blockchain zajišťuje, že všechny záznamy jsou udržovány transparentně a kontrola nad nimi není centralizována. Jakákoli manipulace s daty zaznamenanými na blockchainu bude viditelná pro členy v síti a mohou tak zneplatnit tento záznam. Blockchain má tedy potenciál minimalizovat příležitosti k podvodům a zvyšovat bezpečnost a spolehlivost finančních systémů pro všechny.

Myslíte si, že blockchain je odpovědí na stávající problémy tradičních finančních systémů? Sdílejte s námi své názory v komentářích níže!

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map