Regulační zmatek opouští krypto průmysl s nejasnou budoucností v Izraeli

reklama Phemex

Když se izraelský parlament – Knesset – rozhodl odložit zákon upravující směny kryptoměn o čtyři měsíce 31. května, nastal v zemi rozruch. Původní zákon upravující směny kryptoměn měl vstoupit v platnost 1. června a toto rozhodnutí znamenalo, že poskytovatelé finančních služeb a izraelské společnosti nemají pro tyto burzy žádnou regulaci..

Regulační orgány vytvářející matoucí prostředí

Po odložení regulace poslal Moshe Pearl, předseda Asociace bank v Izraeli, dopis dr. Hedvě Barové, dohledu nad bankami. Pearl píše, že „závazné stanovisko“ odboru bankovního dohledu „dosud nebylo jasně vyjádřeno“ a „bankovní systém je vystaven na několika frontách, nejedná se o situaci, která by mohla a měla být přijata“.

V posledním květnovém týdnu Moshe Kahlon zveřejnil izraelský ministr financí návrh zákazu praní peněz, který by se vztahoval na poskytovatele finančních služeb, kteří působí v digitálních měnách. Tento zákon byl mnohými považován za úsvit regulace digitální měny a byl považován za vstupní bod pro vstup institucionálních bank do kryptoměny. Ale nyní zpoždění v regulaci kryptoměny, které mělo vstoupit v platnost od 1. června, nechalo průmysl viset mezi.

V rámci nesouvisejícího vývoje oznámila Tel Avivská burza cenných papírů (TASE), Accenture a inovační centrum The Floor počátkem května, že plánují odhalit novou platformu pro půjčování cenných papírů blockchain poháněnou společností Intel.

To jasně ukazuje rozdíl mezi regulačními orgány, protože každý z nich, ministerstvo financí, bankovní asociace a burza v Tel Avivu, se pohybují svým vlastním směrem.

Přečtěte si také: Jižní Korea uzavře 10% daň z příjmu bitcoinů

Průmysl zuřivý kvůli zpoždění

Izrael nedávno zaznamenal výrazný nárůst aktivity v kryptoprůmyslu. To vše bylo bez regulačního ujednání stanoveného izraelskou bankou a bez přesného pokynu bankovnímu systému ohledně toho, jak by měl zacházet se zákazníky kryptoměny. Protože pro tento druh akce neexistují jasná pravidla, každá banka si stanovila vlastní politiku, obvykle přísnou politiku, která ztěžuje jakoukoli činnost v této oblasti.

Tyto společnosti podnikající v oblasti kryptoměny jsou znepokojeny, protože zpráva o nejistotě zaslaná tímto odložením regulace by mohla vést k stagnaci ve stávajícím izraelském fintech průmyslu a zabránit spuštění nových začínajících společností zavádějících pokročilá finanční řešení. Většina z těchto startupů plánuje nebo plánovala získat peníze od investorů. Pokud to bude pokračovat, mohou investoři vytáhnout z fondů, které by s tímto zpožděním tlumily sentiment investorů.

Abych citoval několik průmyslových hlasů, Jacob Enoch, vedoucí M.&A u M. Firona & Co. a spolupředseda výboru izraelské advokátní komory pro blockchain a kryptoměnu, uvedl:

“Rozhodnutí na poslední chvíli odložit vstup nové právní úpravy v platnost není nic dramatického.” Není pochyb o tom, že toto rozhodnutí hraje do rukou velkých finančních institucí, které se pochopitelně obávají konkurence, kterou jistě vytvoří vstup do sektoru regulovaných fintech společností. “

Jeremy Dahan, generální ředitel společnosti Hello Diamonds Blockchain, dodává:

“Cítíme, že existuje velké pohrdání průmyslem a jeho obyvateli.” S přípravami již zahájilo téměř 50 izraelských start-upů a některé na to získaly obrovské částky. Z našeho pohledu je odložení známkou neochoty učinit rozhodnutí. Izrael je národem inovací a úžasná finanční řešení, která jsou ve vývoji, se mohou zaseknout. Míč je v rukou Úřadu pro kapitálový trh, který potřebuje nainstalovat příslušný příkaz k zákazu praní peněz, který může zkrátit dobu zpoždění. “

S tolika zmatky jsou hráči v oboru zuřiví a oprávněně. Je docela jisté, že v příštích dnech bude muset vláda, banky, průmysl a burzy přijít na společnou platformu a nechat tento zmatek vyjasnit. Pokud se tak nestane, měl by dopad tohoto zmatku zničující dopad na budoucnost blockchainu a kryptoměny v zemi

Mají izraelské regulační orgány nejasnosti ohledně svého postoje ke kryptoměnám? Bude to bránit startupům v provozu kolem blockchainu? Sdělte nám své názory na stejné věci

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map