Co je to CopyFund?

Co je to CopyFund?

Slovo sociální obchodování se vyvíjí rychlostí blesku a nedávno zaznamenal další přírůstek do řady možností, které nabízí online obchodníkům, v podobě eToro CopyFunds. eToro se proslavila jako lídr v oblasti inovací v oblasti sociálního obchodování. Jeho odhalení CopyFunds v listopadu 2016 bylo dalším krokem k zajištění jeho místa na špici technologie sociálního obchodování.

Hlavní myšlenkou společnosti CopyFunds je přiblížit online obchodníky investičním příležitostem, které mají investoři hedgeových fondů k dispozici za zlomek investičního požadavku. Každý CopyFund se skládá ze souboru investičních nástrojů sestavených kolem myšlenky, tématu, trhu nebo přednastaveného algoritmu. eToro v současné době nabízí několik typů CopyFundů:

CopyFunds nejlepších obchodníků

Top Trader CopyFund je založen na kopírování řady obchodníků (až 50) vybraných buď algoritmem systému eToro, nebo investičním výborem eToro na základě určitých kritérií. Místo toho, abyste usilovně hledali obchodníky a přidělovali prostředky k jejich individuálnímu kopírování, s Top Trader CopyFund, můžete jednoduše nechat algoritmus pracovat za vás.

Robot

Na eToro za vás lidé i stroje dělají těžkou práci!

eToro v současné době nabízí čtyři CopyFunds: Quarterly Gainers, Top Active Traders, Trending Traders Midate Risk a Positive Copiers Trend. Při výběru, do kterého fondu chcete investovat, eToro pohodlně zobrazuje předpokládané zisky i skóre rizika pro každý fond.

Quarterly Gainers vypadá jako nejbezpečnější investice. Je založen na kopírování až 50 obchodníků vybraných pro jejich konzistentní zisky za poslední čtvrtletí s nízkým rizikem. Při téměř 12% ziscích za posledních 12 měsíců a rizikovém skóre pouhých 2 to vypadá jako velmi solidní investice. Fond je každé čtvrtletí rekalibrován, aby zahrnoval nové obchodníky, kteří splňují kritéria algoritmu, a vylučuje ty, jejichž zisky nebo skóre rizika již nesplňují standard. Alokace finančních prostředků se provádí na základě zisků, takže nejlepší výherci budou více vážit na celkové výkonnosti CopyFund, zatímco ti, kteří mají nižší výsledky, budou mít menší dopad.

Zdá se, že Top Active Traders uplatňuje hodně stejných kritérií jako Quarterly Gainers CopyFund, s výjimkou, že fond zahrnuje některé mírně rizikové obchodníky a uplatňuje velmi přísnou Stop Loss, která okamžitě vylučuje každého obchodníka, který jej aktivuje. Znovu s 19% zisky za posledních 12 měsíců a nízkým rizikovým skóre 2, to je další velmi životaschopná investiční možnost.

Poslední dvě nabídky CopyFunds eToro jsou založeny spíše na trendové popularitě než na ziskech a jsou spravovány spíše výborem než algoritmem nebo automatizovaným Stop Loss. Trendování obchodníků Mírné riziko je nejrizikovější ze všech čtyř, včetně obchodníků se skóre rizika, které dosahuje až k 7. Může být nejbezpečnější nechat si ujít, pokud nemáte chuť na riziko. Koneckonců, statistiky fondu v současné době vykazují 60% zisk za posledních 12 měsíců.

Dívka na hangmatu

eToro je velkým lídrem v oboru sociálního obchodování, který zajišťuje různé investiční preference.

A konečně, trend pozitivních kopírovacích strojů CopyFund vybírá obchodníky na základě podobných kritérií s výjimkou rizikového skóre, které je omezeno na 4. Stojí za to vzít v úvahu, že tyto dva CopyFundy jsou založeny na popularitě mezi sítí eToro a mnoha obchodníky zahrnuty v nich ještě nevykazují žádné dlouhodobé výsledky.

Market CopyFunds

V případě této třídy investičních nástrojů je trochu záhadou, na co odkazuje „Copy“ v CopyFund, protože jsou prakticky totožné s klasickými investičními fondy v tom, že kombinují různé tržní nástroje založené na společném tématu – není zahrnuto žádné kopírování samo o sobě. Výběr těchto Market CopyFunds je mnohem větší než u odrůdy Top Trader a většina z nich se zaměřuje na různé segmenty akciového trhu, přičemž některé ETF, indexy a kovy jsou hozeny do diverzity.

Například lze investovat do Big Banks CopyFund, který seskupuje všechny akcie bankovní společnosti mezi akciové nabídky eToro, nebo do Food and Drinks CopyFund, který … no, máte nápad.

Mezi nejzajímavější možnosti patří fond „Panic Mode“, který je krátkodobý u hlavních globálních indexů a dlouhý u kovů, který je v zásadě určen k tomu, aby vydělával na situaci pádu trhu, ve které se akcie hroutí a investoři se snaží o bezpečné přístavy komodity jako drahé kovy. Teoreticky je to dobrý nápad, ačkoli v současné době tento fond předpokládá zisk -32% na základě údajů z posledních 3 let, pravděpodobně proto, že akciové trhy byly relativně prosperující. Tento fond však určitě přijde vhod.

Všechny Market CopyFunds jsou spravovány investičním výborem eToro, což znamená, že nástroje jsou pravidelně vybírány a kalibrovány spíše odborníky na trh než algoritmem. To je pravděpodobně tak blízké klasickým řízeným investicím, jak se sociální obchodování dostává, zejména s ohledem na to, že eToro otevřelo partnerům dveře k vytvoření jejich vlastních CopyFundů, což znamená, že i tradiční investiční firmy mají šanci se zapojit.

Yoni Assia - inovátor

Yoni Assia je generálním ředitelem a zakladatelem dynamického sociálního makléře eToro.

CopyFunds klady a zápory

Když je vše řečeno a hotovo, CopyFunds jsou spravovaným investičním řešením pro dav sociálního obchodování se vším, co to obnáší. Investice do jednoho znamená, že se do své investice budete zapojovat velmi málo a že vaše zisky budou většinou dlouhodobé.

Pro ty, kteří upřednostňují tento poněkud old-school způsob investování a kteří si nemohli dovolit nepřiměřený investiční kapitál vyžadovaný většinou tradičních zajišťovacích fondů, jsou CopyFunds splněným snem. Většina z nich je mnohem méně riskantní než přímý trh nebo obchodování s kopiemi a je zde velmi málo aktivního rozhodování.

Mnoho obchodníků však zjistí, že tento způsob investování je méně vzrušující než obchodování s kopírováním, protože mění rovnováhu mezi používáním vlastního důvtipu a spoléhání se na odbornost někoho jiného. Někdo by řekl, že krása obchodování s kopiemi spočívá v tom, že ponechává jen dost rozhodnutí o řízení v rukou kopírovaného obchodníka, zatímco ponechává obchodní rozhodnutí na kopírovaných obchodnících, a v případě CopyFunds to už prostě není pravda.

Současný vstupní požadavek investovat do eToro CopyFund je navíc 5 000 $. Přestože jde o zlomek toho, co požadují institucionální zajišťovací fondy, stále jde o poměrně velkou částku, kterou si nemohou dovolit všichni online obchodníci. Berte to v úvahu při rozhodování, zda je CopyFunds vaším šálkem čaje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map