Tech Tomorrow začíná dnes: Vytváření města poháněného blockchainem

Rok 2017 je obecně považován za začátek éry blockchainu. Ačkoli samotný koncept se zrodil v roce 2008 s příchodem bitcoinů, byl rok 2017, kdy propukla blockchainová horečka: připojily se tisíce společností, od malých start-upů po high-tech giganty jako IBM, Microsoft, Rakuten a Telegram technologický závod.

Poté, co se stal virálním, blockchain zahrnuje nové sféry a vyvíjí se do nových forem. Když před rokem šlo o vývoj jednotlivých produktů založených na decentralizaci, nyní se blockchainoví evangelisté odvážili snít o globalizaci a vytvoření celého krypto vesmíru. Nebo alespoň umístění, jako je město založené na decentralizaci, transparentnosti a kryptoměnách.

Při hledání ztracené Atlantidy

Pokud jste si představili město se zlatou sochou bitcoinů stojící na hlavním náměstí, ujistíme vás, že to není to, co máme na mysli. Přesto poměrně nedávno na Švýcarské národní bance přímo v centru Curychu hrdě svítilo obří logo bitcoinu. Nadšenci kryptoměn po celém světě stále sní o městě, kde by každý mohl přistupovat k potřebným produktům a službám způsobem, který mu vyhovuje – s obvyklou hotovostí, bankovní kartou nebo inovativními digitálními měnami. Díky tomu je základní hodnota obhájců blockchainu – osvobození od výjimečné potřeby používat pouze tradiční peníze.

Krypto město není tolik jako skutečné městské osídlení, ale spíše jako vyspělá infrastruktura, ve které držitelům virtuálních mincí chybí. Představte si, že od prvního čtvrtletí roku 2018 je na celém světě více než 23 milionů blockchainových peněženek! Pro jejich majitele jsou však kryptoměny většinou prostředkem hromadění bohatství, nikoli skutečným využitím. Abyste mohli plně využívat výhod digitálních měn, je nutné mít odpovídající infrastrukturu – nerozptýlenou po celém světě, ale soustředěnou na jednom místě.

Směr určen

Myšlenka na vytvoření krypto města není tak utopická, jak se na první pohled může zdát. V mnoha zemích, včetně Spojených států, Velké Británie, Švýcarska a dalších evropských států, v asijském regionu již existují obchody, kavárny a hotely, které přijímají kryptoměny jako platby. Blockchainoví nadšenci dokonce vytvořili mapu světa míst, kam můžete jít, přičemž v „kapse“ mají pouze krypto peněženku. Počet společností spřátelených s digitálními měnami je stále malý, ale neustále roste. Koneckonců, jak říká základní zákon ekonomiky, poptávka vždy plodí nabídku. Tento axiom také zůstává platný v digitální realitě.

Několik zemí již navíc lze nazvat pilotní verzí kryptoměny – tam se technologie distribuované účetní knihy vyvíjí rychlým tempem a mince na ní založené jsou organicky integrovány do reálného života. To se týká Švýcarska se světovým centrem ICO – městem Zug; Japonsko, které oficiálně legitimizovalo kryptoměny; Singapur – světově proslulý Fintech & Krypto hub; a Holland, jehož kapitál má největší počet bitcoinových bankomatů na světě.

Finanční instituce jiných zemí rovněž zdůvodňují určitý optimismus. Navzdory skutečnosti, že otázka legalizace kryptoměny jako digitálního aktiva stále visí ve vzduchu, regulační orgány si uvědomují inovativní hodnotu blockchainové technologie a chápou, že je nemožné ji ignorovat. Na konci března 2018 bylo na summitu G20 projednáno zejména téma regulace kryptoměn a do července by jeho členové měli vypracovat konkrétní doporučení týkající se oběhu a používání virtuálních mincí v jejich jurisdikcích..

Krok do budoucnosti

Evangelisté v kryptoměně věří, že v relativně blízké budoucnosti dostanou alternativu k fiat platbám. Je samozřejmě příliš brzy hovořit o rozšířeném používání digitálních mincí a žetonů, ale na malých místech, která se již začala objevovat v centrech Fintech – je to docela možné. Virtuální peníze mají ve srovnání s tradičními platebními prostředky řadu nepochybných výhod: absence geografických hranic a zprostředkovatelů, jako jsou banky, nižší transakční poplatky, bezpečnost a záruka platby, transparentnost údajů a silná ochrana důvěrných informací o zúčastněných stranách.

IT-business se také zaměřuje na vývoj v kryptoměnovém průmyslu, který sleduje jejich míček. Koneckonců, jako první se dostanete na cestu raketových inovací blockchainu, můžete předběhnout vedení o deset let dopředu.

Asijské Noah Project je jednou z takových průkopnických společností. Od roku 2016 realizuje řadu projektů, které spojuje společný cíl – zpřístupnit blockchainové technologie, srozumitelné a hlavně užitečné pro lidi. Jedním z nejambicióznějších sektorů projektu Noah je myšlenka vytvořit město budoucnosti, kde budou vyvíjeny a aplikovány inovativní digitální technologie. Mimochodem, tento koncept je již ve fázi implementace. Projekt Noah je ve spolupráci se stavební společností, která staví společnost Horizon Manila – která se po vybudování odhaduje na největší centrální obchodní čtvrť na Filipínách. V rámci Horizontu plánují vytvořit město Noah. Ve městě bude malý komplex, kde bude Noahova mince přijímána jako žeton. Jeho držitelé získají exkluzivní přístup k řadě služeb (například luxusní letovisko na pobřeží), slevám a věrnostním programům.

Členové týmu Noah Project jsou přesvědčeni, „Blockchain a virtuální měny nejsou jen humbuk. Jedná se o inovace, které budou pohánět pokrok. Již nyní vidíme, že svět je připraven přijmout novinky a používat je – ale potřebují místo, kde mohou technologie vzkvétat. “


Podle jejich názoru se Noah City může stát technologickým centrem, které shromažďuje nadšence blockchainu, start-upy a jen lidi, kteří chtějí chytit vlnu pokroku.

Můžete získat svůj kousek koláče a připojit se k projektu Noah Project právě teď – ve fázi jeho implementace. Coin Noah, který bude sloužit jako „lístek“ do města využívajícího blockchain se všemi svými exkluzivními službami, je možné zakoupit na vybraných platformách: burzy HitBTC a Changelly.

Jak ukázal příklad „rušivých“ bitcoinů, je to první, kdo zavádí inovativní řešení, kdo odstraňuje smetanu. Dostaňte se před svět nebo se vydejte za cestu – rozhodnutí je na vás.

Připojte se k chatu Noah Project Telegram a sledujte to na sociálních sítích (Facebook, Cvrlikání) – to je místo, kde řekneme nejnovější zprávy o růstu mince a vývoji projektu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map