Block DX: Why we need Trustless Crypto Burzures

Kryptoměny byly důležitou součástí vývoje peněz a přijetí digitálních aktiv. Jejich obchod je i nadále útočištěm pro jednotlivce v regionech s finanční nebo politickou nestabilitou. Podobně kryptoburzy hrají významnou roli v oběhu kryptoměn tím, že umožňují nákup, prodej a obchodování pomocí virtuálních měn.

Tyto výměny se však v mnoha ohledech liší a při výběru správného typu mohou být matoucí. Dříve se většina obchodování odehrála dne centralizované kryptoměny (CEX), což z nich učinilo nejoblíbenější možnost pro všechny obchodníky vstupující na trh. Důvěryhodné burzy nebo decentralizované burzy (DEX) se naproti tomu neustále snažily dohnat humbuk CEX. Důvěryhodné burzy jsou však nyní aktuální a přinášejí CEXům obrovskou konkurenci. Tento článek doufá, že vrhne více světla na to, proč by si obchodníci měli všimnout rostoucího přechodu k nedůvěryhodným burzám.

Poškození CEX

Mezi důležité faktory, které je třeba vzít v úvahu, patří:

 • Zranitelnosti zabezpečení: CEX jsou hlavním cílem kyberkriminality kvůli centralizované pozici držení aktiv a správy věcí veřejných. Případy výměnných hacků, které vedly ke ztrátě miliónů aktiv obchodníků, v poslední době vzrostly u hlavních CEX, jako jsou Coinbase a BitFinex padající oběť. 
 • Soukromí: Uživatelé musí delegovat své soukromé klíče na burzy do úschovy. To znamená, že burza má úplnou kontrolu nad vašimi digitálními aktivy. Kromě toho musíte během registrace zadat osobní údaje uložené na serverech burzy. V případě jakékoli kybernetické trestné činnosti mohou hackeři tyto informace získat a použít je při krádeži identity. Ještě horší je, že CEX jsou povinni sdílet osobní informace s jinými CEX a vládními orgány, bez ohledu na pověst nebo záměry třetích stran. 
 • Odstávka: CEX se setkávají se zpožděním a prostoji, a to navzdory snahám zajistit hladký chod systémů. Je to nepříjemnost pro většinu obchodníků, kteří chtějí strategicky obchodovat v určitou dobu. Navíc větší investoři a obchodování na těchto platformách snižují účinnost systémů díky centralizovaným uzlům.
 • Předpisy: Řízení ústředním orgánem a poskytování míst vede k šancím na uzavření ze strany vlád. Monopolní prostředí podporovat manipulaci s cenami a poplatky, které investoři nesou. CEX také trpí problémy se zpronevěrou, což může vést k pádu sítí. A konečně, některé burzy postrádají předpisy, které zcela popírají právní odpovědnost vůči jejich zákazníkům.
 • Obchodní omezení: CEX stanoví limit pro výběr nebo vklad pro všechny uživatele představující nespolehlivost pro ty, kteří chtějí obchodovat nad nebo pod jejich limity. CEX navíc nenabízejí nové tokeny s omezeními v seznamech a vysokými náklady na stejný proces. 

Trustless Exchanges jako řešení

Důvěryhodné burzy umožňují každému nakládat se svými aktivy a automatizovaným obchodem bez účasti burzy. Tyto burzy mají pokročilejší technologii a nastavení, což ztěžuje začátečníkům obchodování.

Navzdory tomuto problému mohou DEXy odstranit většinu problémů, které představují CEX. Za prvé, decentralizace znamená, že každý uživatel má úplnou kontrolu nad svými aktivy a peněženkami. Udržuje důvěryhodnost systému při současném snižování poplatků za obchodování vzniklých při obchodování na CEX. Kromě toho není nutné se přihlašovat nebo nabízet své osobní údaje do sítě, což zajišťuje anonymitu všech uživatelů během všech závazků.

Decentralizované burzy jsou také bezpečným a pohodlným prostorem pro investory a jejich digitální aktiva. DEX jsou méně náchylné k hackování, což je vzhůru kvůli distribuce uzlů. Nemají žádná rizika odstavení podle vládních příkazů, žádné zneužití finančních prostředků, protože každá transakce je neměnná v distribuované účetní knize a žádné prostoje s rostoucím provozem.

DEXs představují širokou škálu tokenů k obchodování pomocí, včetně nejnovějších na trhu. Všechny faktory poukazují na to, proč DEX pomalu svrhují CEX v objemech trhu a popularitě.

Block DX, Ultimate Trustless DEX

Blokovat DX je DEX zavedený jako „nejbezpečnější, nejrychlejší a nejvíce decentralizovaná“ burza současnosti postavená na protokolu Blocknet. Podle přehledu hodnot, které provozuje, se burza domnívá, že efektivní DEX by měl nabízet decentralizované ukládání finančních prostředků, objednávat knihy, párování objednávek, správa, vypořádání a open-source kód.

Všichni obchodníci si mohou užít přímé převody z jednotlivých peněženek bez interakcí s entitami třetích stran. Platforma si také klade za cíl vrátit hodnotu do uzlů služeb provozujících síť, na rozdíl od CEX, které obohacují výměny.

Blokovat funkce DX

V takovém případě je zde krátký pohled na významné funkce, které Block DX zobrazuje:

 • Interoperabilita: Skrz Protokol blocknet, Block DX zajišťuje všem uživatelům bezpečné a plynulé obchodování. Protokol je interoperabilní a zahajuje komunikaci s jinými DEX a blockchainy. Jeho integrace není úkolem a poskytuje snadné propojení dalších blockchainů s využitím protokolu Blocknet. 
 • Skutečná decentralizace: Block DX využívá skutečnou decentralizaci prostřednictvím Komponenta XBridge a atomové swapy využít decentralizované úložiště finančních prostředků, pořadí knih, párování objednávek a vypořádání. Všichni klienti si mohou vytvářet vlastní knihy objednávek a párování. 
 • Ochrana osobních údajů a zabezpečení: Uživatelé se vyhýbají účtům, zaregistrují se, KYC, nebo AML požadavky, což eliminuje potřebu poskytovat osobní údaje. Mít distribuované uzly zajišťuje, že je méně náchylný k útokům souvisejícím s kybernetickými útoky. 
 • Rychlé a spolehlivé: Distribuované uzly se také zaměřují na nulové prostoje během obchodů, ruku v ruce s vestavěnými Ochrana DoS; uživatelé mohou dokončit obchody za 5-15 sekund. 
 • Otevřený zdroj: Block DX nabízí všem uživatelům příležitost využít nebo kritizovat všechny zdrojové kódy, aby z toho měli prospěch nebo navrhli vylepšení. Na druhé straně mohou získat vysokou úroveň zabezpečení podle uživatelských standardů.
 • Obchodování a výpisy: Blokovat DX umožňuje libovolné obchodování páry podle preferencí uživatele namísto umožnění interakce s jeho nativním tokenem, BLOK, pouze. Podporuje řadu měn, včetně bitcoin, Bitcoinová hotovost, Dogecoin, Litecoin, POMLČKA, a více. Block DX pracuje na zařazení ETH a Žetony ERC-20 v síti. Prostředí bez cenzury zajišťuje, že žádný jednotlivec nebude mít pod kontrolou výpis aktiv a jejich obchod. Na Block DX nejsou účtovány žádné poplatky.
 • Žádné limity a nižší poplatky: Neexistují žádná omezení obchodu, výběru nebo vkladu, což je spolehlivé v závislosti na aktivitě uživatele. Veškerý obchod je důvěryhodný, což usnadňuje nižší obchodní poplatky, které se vztahují na převod finančních prostředků z adres, a nulové poplatky za výběr. Navíc si můžete užít výnosy z poplatků za obchodování v síti, pokud jste držitelem BLOCKu. 

Závěr

Centralizované kryptoburzy nabízely po dlouhou dobu jedinou cestu k obchodování s kryptoměnami, což vedlo k tomu, že ovládly trh. Vítr se však posunul a na scénu přicházely DEX, což eliminovalo problémy s centralizací, ochranou soukromí a zabezpečením v CEX. Uživatelé si uvědomují příležitosti, které DEXs rozšiřují, a tím podporují jejich přijetí.

Block DX patří mezi DEXy, které svým obchodníkům nabízejí nebývalé pohodlí díky skutečné decentralizaci. Doufá, že vytvoří bezpečné, anonymní a bez cenzury prostředí pro obchodníky, aby mohli provádět své činnosti. Kromě toho řeší problém interoperability, která dnes zakrývá většinu DEX. Výhody, které má Block DX oproti CEX, zvýší rychlost uživatelů opouštějících CEX pro DEX. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map